Ballina Etiketimet Liste

Etiketim: liste

Bardhi: Lista e plotë e kandidatëve të PD-së, sipas afateve ligjore...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi u shpreh sot se lista e plotë e kandidatëve për zgjedhjet e 25...

SHBA – Uashingtoni përfshin rebelët Houthi në listën e grupeve terroriste

UASHINGTON, 11 janar /ATSH-ANSA/ - Qeveria e presidentit amerikan në largim, Donald Trump njoftoi 10 ditë para fundit mandatit të tij presidencial, se do...

Zgjedhjet e 25 prillit 2021/ Publikohet ekstrakti i tretë i listave...

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Ministria e Brendshme publikoi sot sipas përcaktimeve ligjore, ekstraktin e tretë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të...

RIGA – Lituania shton Gjermaninë në listën e vendeve me karantinë...

RIGA, 26 shtator /ATSH-DPA/ - Qytetarët e Gjermanisë, të cilët dëshirojnë të udhëtojnë në Lituani do të përballen me një kërkesë karantine dyjavore pas...

Kandidatët për deputetë/ 3 cikle vlerësimesh online mes shtatorit dhe janarit...

TIRANË, 1 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se asnjë mënyrë më të mirë nuk  ka për formësimin gradual të një bindjeje për përbërjen...

LUBJANË – Sllovenia heq Kroacinë, Francën dhe Republikën Çeke nga lista...

LUBJANË, 2 korrik /ATSH-DPA/ - Sllovenia do të heqë Kroacinë, Francën dhe Republikën Çeke nga lista e vendeve që konsiderohen si epidemiologjikisht të sigurta,...

FOKUS – BE rihap kufijtë, lista e 15 vendeve drejt përditësimit...

BRUKSEL, 30 qershor /ATSH-AFP-DPA/ - Bashkimi Europian hapi kufijtë për 15 vende, përfshirë Kinën, nën kushte reciprociteti, por duke përjashtuar SHBA-në. Vlen për t'u theksuar...

FOKUS – BE rihap kufijtë me 50 vende

PARIS, 19 qershor /ATSH-AFP/ - Europianët do të vendosin javën e ardhshme për një listë me 50 vende jashtë BE-së me të cilat do...

TEKNOLOGJI – Bezos dhe Musk më të pasur në kohën e...

NJU JORK, 26 prill /ATSH-ANSA/ - Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos dhe CEO i Tesla Elon Musk janë midis miliarderëve, pasuria e të cilëve...

Lista e aktiviteteve që do hapen prej datës 27 prill

TIRANË, 26 prill/ATSH/ Nga nesër do të lejohet rifillimi i aktivitetit për disa njësi tregtare në vend të mbyllura si pasojë e masave të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA