Ballina Etiketimet Listat e hapura

Etiketim: listat e hapura

“PS synon të fitojë qarkun e Shkodrës”/ Beqaj: Listat e hapura,...

TIRANË, 24 shtator /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëkohësisht drejtuesi politik i qarkut të Shkodrës, Ilir Beqaj deklaroi sot se, PS synon të...

Ndryshimet kushtetuese garantojnë barazinë e votës/ Manja: PS rinovon për të...

TIRANË, 14 gusht /ATSH/ Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ka shpjeguar gjatë një interviste risitë që sjellin ndryshimet kushtetuese për listat e...

“As listat, as koalicionet nuk dolën papritmas në axhendë”/ Hysi: Partitë...

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi u shpreh sot se çështja e listave të hapura dhe e koalicioneve parazgjedhore nuk kanë...

Vota e 30 korrikut për marrëveshjen me opozitën parlamentare, garanton hapjen...

TIRANË, 23 korrik/ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se listat e hapura janë një kërkesë e shumicës së qytetarëve shqiptarë. “Dëgjova në mënyrë të...

Kulluri: Mos mbështetja e listave të hapura vetëvrasje politike, PD nuk...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ “Pavarësisht se heqja e koalicioneve parazgjedhore shkon kundër interesit të opozitës, PD nuk mund të jetë kundër listave të hapura”, deklaroi...

“Të gjithë të kenë zë në procesin e Reformës Zgjedhore”/ Rama:...

TIRANË, 7 korrik/ ATSH- A. Fortuzi/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot pasdite një takim me përfaqësues të opozitës parlamentare lidhur me Reformën Zgjedhore. Pas përfundimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA