Ballina Etiketimet Lista

Etiketim: Lista

TEKNOLOGJI – Smartfonët më të shitur të 2019-ës

ROMË, 27 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Modeli i smartfonit ‘’IPhone XR’’ është për të katërtin tremujor radhazi, smartfoni më i shitur në botë. Në tremujorin e...

KED publikon renditjen e kandidatëve për Inspektor të Lartë të Drejtësisë,...

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH/ -Artur Metani është renditur i pari në listën e publikuar nga KED për postin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë. Këshilli...

KPK publikon listën me 120 gjyqtarë dhe prokurorë që do të...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ -Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka bërë gati listën me 120  gjyqtarët dhe prokurorët e radhës që do të kalojnë...

MJEKËSI – I njihnit pesë superbakteret?

UASHINGTON, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Tashmë ekziston një ''listë e zezë'' me pesë baktere dhe 11 mikrobe që përbëjnë "një kërcënim urgjent" për shëndetin...

Verifikim në terren për listat e zgjedhësve

TIRANË, 11 mars/ATSH-Maela Marini/ Ministria e Brendshme ka gjeneruar në kohë listat e zgjedhësve për zgjedhjet vendore të qershorit, ndërsa tani është detyrë e...

BRUKSEL – BE shpall listën e parajsave fiskale

BRUKSEL, 13 shkurt /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian botoi një listë të zezë ku gjenden 23 shtete që nuk po bëjnë sa duhet për të...

GJERMANI – Emma & Ben emrat më të përdorur për fëmijët

HAMBURG, 1 janar /ATSH-DPA/- Emma dhe Ben vazhdojnë të jenë emrat më të njohur në Gjermani sipas statistikave të hartuara nga kërkuesi amator, Knud...

Mayweather sportisti me fitimet më të mëdha në 2018-ën

ANKARA, 27 dhjetor /ATSH-AA/ - Bota e sportit, e cila çdo ditë e më shumë po industrializohet, vazhdon të prodhojë miliarderë të rinj, sipas...

FUTBOLL – FIFA publikon 10 lojtarët më të mirë të vitit

ROMË, 25 korrik /ATSH-ANSA/ - Pas listës së trajnerëve, FIFA ka bërë të ditur edhe listën e 10 futbollistëve që do të fitojë çmimin...

FUTBOLL – FIFA publikon listën e 11 kandidatëve për trajnerin e...

STAMBOLL, 25 korrik /ATSH-AA/ – Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka publikuar listën e 11 kandidatëve për trajnerin më të mirë për vitin 2018. Sipas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA