Ballina Etiketimet Lidhja e Prizrenit

Etiketim: Lidhja e Prizrenit

143 vjet nga formimi i Lidhjes së Prizrenit

PRISHTINË, 10 qershor/ATSH/-143 vjet më parë, pra më 10 qershor 1878 filloi organizimi dhe themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Është kjo njëherësh një ndër...

Para nisjes për në Tiranë, Kurti homazhe te Lidhja e Prizrenit

PRISHTINË, 10 qershor/ATSH/- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të marr pjesë në Samitin e Krerëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në...

142 vjetori i themelimit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, model patriotizmi,...

TIRANE, 10 qershor/ATSH/ Përkujtohet sot 142-vjetori i themelimit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. E mbajtur më 10 qershor më 1878, Lidhja ishte e para...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA