Ballina Etiketimet La mansh

Etiketim: la mansh

FOKUS – Kalimet e paligjshme në La Mansh, një dukuri në...

PARIS, 11 gusht /ATSH-AFP/ - Pavarësisht rrezikut dhe mobilizimit të mjeteve mbikëqyrëse, përpjekjet për të kaluar në mënyrë të paligjshme Kanalin midis Francës dhe...

BM – Johnson: Kalimet e migrantëve në La Mansh të rrezikshme...

LONDËR, 10 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson, kritikoi ashpër valën e fundit të kalimeve të paligjshme të migrantëve nëpër La Manshin anglez,...

FRANCË – Shpëtohen 33 migrantë në La Mansh

LILË, 8 gusht /ATSH-AFP/ - Tridhjetë e tre migrantë u shpëtuan sot, gjatë dy operacione të veçanta, ndërsa përpiqeshin të kalonin Kanalin e La...

FRANCË – Dyfishohet numri i emigrantëve të shpëtuar në La Mansh

LILLE, 26 gusht /ATSH-AFP/ - Numri i emigrantëve të shpëtuar, që prej janarit, në përpjekjeve për të kapërcyer La Manshin është dyfishuar në krahasim...

FRANCË – Zapata kalon La Manshin me flyboard

SANGATTE, 4 gusht /ATSH-AA/ - Franky Zapata, shpikësi i mjetit fluturues "flyboard", ka kaluar Ngushticën e Doverit në Kanalin e La Manshit duke fluturuar. Zapata...

KOMENT – Britaniku që lidhi ishullin me Europën, sot pro Brexit

DOVER, 6 maj /ATSH-AFP/ - Njëzet e pesë vite pas inaugurimit të tunelit të kanalit të La Manshit, Graham Fagg, britaniku që shpërtheu copëzat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA