Ballina Etiketimet Krize

Etiketim: krize

BERLIN – Merkel: Migrimi sfida më e madhe për të ardhmen...

BERLIN, 12 shtator /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se migrimi është sfida më e madhe për të ardhmen e Bashkimit Europian. "Kjo...

OTAVA – Kanadaja kërkon ndihmën e aleatëve për zgjidhjen e krizës...

OTAVA, 9 gusht /ATSH-AFP/ - Kanadaja kërkoi këshillim dhe mbështetje nga disa prej aleatëve të saj, si Gjermania dhe Suedia për zgjidhjen e krizës...

TUNIZI – Ndarjet politike paralizojnë vendin

TUNIS, 2 gusht /ATSH-AFP/ - Mosmarrëveshjet politike në Tunizi për largimin ose jo të kryeministrit, Youssef Chahed kanë paralizuar vendin, theksoi sot qendra e...

ANALIZË – Migrantët rikthejnë krizën politike në Gjermani

BERLIN, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Tensionet për migrantët po rikthejnë krizën qeveritare në Gjermani, tre vjet pas vendimit të kancelares Merkel për të pritur...

FOKUS – Italia në krizë politike të pazakontë

ROMË, 28 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti italian, Sergio Mattarella refuzoi dje të emëronte një ministër Financash, euroskeptik, të zgjedhur nga populistët, duke i hapur...

ANKARA – Turqia, Irani dhe Rusia do të vazhdojnë përpjekjet për...

ANKARA, 17 prill /ATSH-AFP/ - Turqia konfirmoi sot se do të vazhdonte të punonte me Iranin dhe Rusinë në kuadër të zgjidhjes së krizës...

GREQI – Cipras: Mbikëqyrja e kreditorëve drejt fundit

ATHINË, 17 prill /ATSH-AFP/ - Greqia gjendet në fazën e fundit për të dalë nga mbikëqyrja e kreditorëve të saj në gusht, fundi i...

ITALI – Rritet uria në botë, në rrezik 124 milionë persona

ROMË, 22 mars /ATSH-ANSA/ - Rritet uria në botë dhe vë në rrezik gjithnjë e më shumë jetë, sipas raportit të FSIN-së, Rrjeti i...

OSLO – Vihet në pikëpyetje e ardhmja e qeverisë

OSLO, 18 mars /ATSH-AFP/ - Qeveria e së djathtës norvegjeze do të japë dorëheqjen në rast miratimi të një mocioni mosbesimi kundrejt ministres së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA