Ballina Etiketimet KERPUDHE

Etiketim: KERPUDHE

SOFT NEWS – Kur topi i futbollit të del… kërpudhë!

STAMBOLL, 4 korrik /ATSH-AA/ - Një person në Kastamonu të Turqisë gjeti një kërpudhë me peshë pesë kilogramë. Muharrem Kose nga fshati Jesilpinar pa diçka...

AUSTRALI – Gjendet kërpudha më helmuese në botë

SIDNEI, 3 tetor /ATSH-AFP/ - Një prej kërpudhave më të rrezikshme në botë, e quajtur ''brirë dreri flakëruese'' u zbulua për herë të parë...

STUDIM – Ngrënia e kërpudhave zvogëlon rrezikun nga kanceri i prostatës

TOKIO, 7 shtator /ATSH-AA/ - Sipas një studimi të zhvilluar në Japoni, është zbuluar se ngrënia e kërpudhës mund të ketë zvogëluar rrezikun nga...

MJEKËSI – ”Candida auris” kërpudha rezistente ndaj ilaçeve

UASHINGTON, 15 prill /ATSH/ - Ajo quhet ''Candida auris'' dhe është një nga kërpudhat e njohura për komunitetin shkencor për rreth 10 vjet, por...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA