Ballina Etiketimet Kastriot Çaushi

Etiketim: Kastriot Çaushi

Aktori Kastriot Çaushi feston 67-vjetorin

TIRANË, 14 qershor /ATSH – B. Naska/ Aktori i teatrit dhe kinematografisë shqiptare Kastriot Çaushi sot feston 67-vjetorin e lindjes. Ai lindi në Tepelenë...

Meta vlerëson me titullin “Mjeshtër i Madh”, aktorin Kastriot Çaushi

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Presidenti i Republikës vlerësoi sot me Titullin “Mjeshtër i Madh” aktorin e shquar Kastriot Çaushi, i cili ka portretizuar në...

Çaushi pro shembjes së Teatrit ekzistues: Ndërtesa e amortizuar, dua një...

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pasdite mesazhin e aktorit të njohur Kastriot Çaushi, duke thënë se dhe ai është pro shembjes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA