Ballina Etiketimet Kanale vaditese

Etiketim: kanale vaditese

Rrogozhinë, nis pastrimi i kanaleve vaditëse me afrimin e stinës së...

TIRANË, 16 maj/ATSH/ Me afrimin e stinës së verës, bashkia e Rrogozhinës ka filluar pastrimin e kanaleve vaditëse. Specialistët e bashkisë së Rrogozhinës kanë informuar...

FOTO/ Korçë, rehabilitohet sistemi i kanalit vaditës në fshatin Lubonjë

TIRANË, 6 gusht /ATSH/ - Bashkia e Korçës po kryen një sërë punimesh në kanalet kulluese dhe të ujitjes në të gjitha njësitë administrative. Mosfunksionimi...

FOTO/ Investime në ndihmë të fermerëve të Roskovecit

TIRANË, 16 qershor /ATSH/ - Ndërhyrjet në sistemin e ujitjes dhe kullimit do të ndikojnë në rritjen e prodhimit bujqësor, por edhe do të...

Pas 20 vitesh, sistem kullimi funksional për tokat bujqësore në Fier

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1301505629983739/ TIRANË, 19 maj/ATSH-Maela Marini/ - Pas 20 vitesh, mbi 150 ha sipërfaqe tokash bujqësore në Fier përfitojnë një sistem kullimi funksional që do të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA