Ballina Etiketimet Jordani

Etiketim: jordani

JORDANI – Rifillojnë fluturimet me 22 vende

AMMAN, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Jordania njoftoi sot rifillimin e fluturimeve të para me 22 vende të klasifikuara "të gjelbëra" duke nisur nga 5...

JORDANI – Dronë dhe kamera mbikëqyrjeje për respektimin e shtetrrethimit

AMMAN, 5 prill /ATSH-AFP/ - Autoritetet jordaneze njoftuan se do të përdorin dronë dhe kamera për mbikëqyrje për të garantuar respektimin e shtetërrethimit të...

JORDANI – Ushtria izolon kryeqytetin si masë ndaj koronavirusit

AMAN, 18 mars /ATSH-DPA/ - Të gjitha hyrjet në kryeqytetin jordanez, Aman do të bllokohen të enjten, njoftuan forcat e armatosura të Jordanisë. Ushtria deklaroi se Amani...

JORDANI – Ndalohet hyrja e shtetasve nga Kina, Koreja e Jugut...

KAJRO, 23 shkurt /ATSH-DPA/ - Jordania vendosi të ndalojë hyrjen e shtetasve të cilët vijnë nga Kina, Koreja e Jugut dhe Irani, si një...

AMAN – Jordania evakuon qytetarët e saj nga Wuhan-i

AMAN, 31 janar /ATSH-DPA/ - Jordania evakuoi qytetarët e saj nga qyteti kinez Wuhan, që ishte dhe epiqendra e shpërthimit të koronavirusit. Një zyrtar i...

SHBA – FMN plan ndihme prej 1,3 miliardë dollarë për Jordaninë

UASHINGTON, 30 janar /ATSH-AFP/ - Jordania dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) arritën një marrëveshje në kuadër të një plani ndihme prej rreth 1,3 miliardë...

JORDANI – Mbreti Abdallah II refuzon planin e paqes të Trump-it

AMAN, 27 janar /ATSH-ANSA/- Mbreti i Jordanisë, Abdallah II ripohoi kundërshtimin e tij kundrejt planit të paqes të Trump, në lidhje me konfliktin Izrael-Palestinë. “Pozicioni...

JORDANI – Maas paralajmëron Iranin mes pasigurisë për trupat gjermane në...

AMAN, 13 janar /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas gjatë vizitës së tij në Jordani, i bëri thirrje Iranit të mos ndërhyjë...

Cakaj, vizitë në Jordani: Shqipëria, promovuese e frymës së bashkëpunimit si...

TIRANË, 27 gusht /ATSH/ “Shqipëria do të promovojë luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm, radikalizmit dhe terrorizmit, fuqizimin e rolit te gruas dhe luftën kundër...

Cakaj vizitë në Jordani, në fokus kryesimi nga Shqipëria i Grupit...

TIRANË, 26 gusht /ATSH/ - Kryesimi nga Shqipëria i Grupit të Kontaktit të Mesdheut të OSBE-së, konferenca që do të zhvillohet në Tiranë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA