Ballina Etiketimet Istat

Etiketim: istat

ITALI – Istat: Deficiti publik në rritje rekord nën efektin e...

ROMË, 3 prill /ATSH-AFP/ - Deficiti publik i Italisë u rrit në 9,5% të PBB-së në vitin 2020, nën ndikimin e pandemisë së COVID-19...

2020-a viti historik i më pak lindjeve që nga bashkimi i...

ROMË, 26 mars /ATSH-ANSA/ - 2020-a ka shënuar vitin historik për numrin e vogël të lindjeve që nga bashkimi i Italisë, dhe më të...

ITALI – ISTAT: Varfëria absolute u rrit me 7,7 % në...

ROMË, 4 mars /ATSH-ANSA/ - Sipas vlerësimeve paraprake, në vitin 2020 pati mbi dy milionë familje në varfëri absolute (+7,7 %) për një numër...

ITALI – Istat: Pandemia ka mbyllur më shumë se 70 000...

ROMË, 14 dhjetor /ATSH-DPA/ - Pothuajse 73 000 biznese janë mbyllur në Itali për shkak të epidemisë së COVID-19, sipas një studimi nga agjencia...

ITALI – Ekonomia tkurret me 8,9% në 2020

ROMË, 3 dhjetor /ATSH-DPA/ - Prodhimi i Brendshëm Bruto i Italisë (PBB) pritet të bjerë me 8,9% këtë vit, deklaroi agjencia italiane e statistikave,...

ITALI – Istat: Ekonomia po shfaq shenja të rimëkëmbjes

ROMË, 8 shtator /ATSH-DPA/ - Ekonomia italiane po rimëkëmbet pas rënies së jashtëzakonshme për shkak të COVID-19, sipas Zyrës kombëtare të Statistikave, Istat. "Duke filluar...

ITALI – ISTAT: Pandemia e COVID-19 ka thelluar pabarazitë ekonomike dhe...

ROMË, 3 korrik /ATSH-AA/ -Pandemia e COVID-19 ka thelluar pabarazitë ekonomike dhe sociale të Italisë, duke goditur popullsinë më të varfër, më të cënueshme...

ITALI – Mbi 7 milionë familje jetojnë me pensionin e gjyshërve

ROMË, 15 janar /ATSH-DPA/ - Mbi shtatë milionë familje italiane po jetojnë me pensionet e gjyshërve të tyre, deklaroi sot agjencia kombëtare e statistikave...

ITALI – ISTAT: 816 000 italianë, shumica të rinj, kanë emigruar...

ROMË, 16 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Rreth 816 000 italianë janë transferuar jashtë vendit këto 10 vitet e fundit, më shumë se 73% e të...

ITALI – Ngadalësohet rritja ekonomike

MILANO, 4 dhjetor /ATSH-AFP/ - Italia do të njohë një rritje prej 0,2% të PBB-së në 2019 dhe më pas 0,6% në 2020, theksoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA