Ballina Etiketimet Iran

Etiketim: Iran

BRUKSEL – BE: Marrëveshja bërthamore me Iranin funksionale

BRUKSEL, 7 maj /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Europian thekson se marrëveshja bërthamore me Iranin është funksionale dhe duhet respektuar edhe pse Organizata Botërore e Energjise...

TEHERAN – Irani: Tërhiqemi nga marrëveshja bërthamore nëse del SHBA-ja

TEHERAN, 3 maj /ATSH-AFP/ - Irani theksoi sot se do të tërhiqej nga marrëveshja bërthamore historike, arritur me fuqitë e mëdha në 2015, nëse...

LONDËR – Johnson nënvizon rëndësinë e marrëveshjes me Iranin për programin...

LONDËR, 1 maj /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë britanike, Boris Johnson vlerësoi sot deklaratat e fundit të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu për Iranin duke...

FRANCË – Macron dhe Putin mbështesin marrëveshjen për programin bërthamor iranian

PARIS, 30 prill /ATSH-AFP/ - Presidentët rus, Vladimir Putin dhe francez, Emmanuel Macron mbështetën sot marrëveshjen aktuale për programin bërthamor iranin, por me mosmarrëveshje. Presidenti...

LM – Pompeo paraqet linjën e ashpër amerikane ndaj Iranit

AMAN, 30 prill /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo është duke zhvilluar një turne në Lindjen e Mesme ku synon të promovojë...

SHBA – Macron: Pesimist për të ardhmen e marrëveshjes bërthamore

UASHINGTON, 26 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump do të dalë nga marrëveshja bërthamore me Iranin, theksoi dje me keqardhje presidenti francez, Emmanuel...

BRUKSEL – Mogherini: Marrëveshja bërthamore me Iranin funksionon

BRUKSEL, 25 prill /ATSH-AFP/ - Marrëveshja aktuale për programin bërthamor iranian funksionon dhe duhet mbrojtur, konfirmoi sot shefja e diplomacisë së Bashkimit Europian, Federica...

SHBA – Macron dhe Trump kërkojnë një marrëveshje të re për...

UASHINGTON, 24 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe homologu amerikan, Donald Trump kërkuan sot një marrëveshje për të kontrolluar ambiciet e Iranit,...

KINË – Lavrov: Pekini dhe Moska do të bllokojnë çdo sabotim...

PEKIN, 23 prill /ATSH-AFP/ - Kina dhe Rusia do të bllokojnë çdo përpjekje për të sabotuar marrëveshjen bërthamore të nënshkruar në vitin 2015 me...

IRAN – Rohani: Asnjë qëllim që të sulmojmë fqinjët

TEHERAN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Irani nuk ka asnjë qëllim të sulmojë fqinjët, por do të vazhdojë të prodhojë të gjitha armët që i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA