Ballina Etiketimet Holande

Etiketim: Holande

HOLANDË –  Dyshime për planifikimin e një sulmi ndaj një deputeti...

HAGË, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Policia holandeze arrestoi sot një person i dyshuar për përgatitjen e një sulmi ndaj një deputeti të ekstremit të...

HOLANDË – Policia sekuestron 1,1 tonë kokainë

AMSTERDAM, 21 korrik /ATSH-DPA/ - Policia holandeze sekuestroi 1 100 kilogramë kokainë, e futur në arkat e peshkut të ngrirë që vinte nga Ekuadori. ''Policia...

HAGË – Holanda dhe Turqia rivendosin marrëdhëniet diplomatike

HAGË, 20 korrik /ATSH-AFP/ - Holanda dhe Turqia, në marrëdhënie të ftohta që prej dëbimit nga Haga të dy ministrave turq në mars 2017,...

Veseli viziton Holandën, kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave

PRISHTINË, 2 korrik/ATSH/.- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, në vijim të vizitave nër vende të Bashkimit Europian, në kuadër të...

Negociatat, ambasada holandeze: Përgëzojmë Shqipërinë për reformat e ndërmarra

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ - Ambasada e Holandës në Shqipëri përgëzoi sot Shqipërinë për progresin dhe reformat e rëndësishme të arritura, të cilat janë njohur...

HOLANDË – Europol : Numri i sulmeve xhihadiste u dyfishua në vitin...

HAGË, 20 qershor /ATSH-AFP/ - Numri i sulmeve xhihadiste u dyfishua në Europë në vitin 2017, deklaroi sot agjencia e policisë « Europol », duke paralajmëruar...

Pacolli vizitë në Holandë, kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave

PRISHTINË, 20 qershor/ATSH/.- Në vazhdim të turneut të tij diplomatik në vendet anëtare të Bashkimit Europian dhe me qëllimin e sigurimit të mbështetjes për...

HOLANDË – Motra e mbretëreshës Maxima, Inés Zorreguieta gjendet e vdekur...

HAGË, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Motra më e vogël e mbretëreshës, Maxima, Inés Zorreguieta vdiq dje në mbrëmje në Buenos Aires, informacionet e parë...

HOLANDË – Kapen 230 kilogramë kokainë në portin e Roterdamit

ROTERDAM, 30 mars /ATSH-DPA/ - Policia holandeze njoftoi sot kapjen e 230 kilogramë kokainë në portin e Roterdamit, të fshehur në një kontenier që...

Holandë, 7 milionë lule në parkun romantik Keukenhof

- Tulipanë, trëndafila të kuq dhe zambakë për ngjarjen më të veçantë me lule në botë- TIRANË, 23 Mars/ATSH/ - "Romantizëm në lule", është ekspozita...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA