Ballina Etiketimet Gjirokaster

Etiketim: gjirokaster

FOTO/ Gjirokastër, rikthehen në identitet rrugët me kalldrëm

TIRANË, 2 gusht/ATSH/- Rruga “Hito Lekdushi”, tashmë nuk do të jetë vetëm një sokak për banorët e lagjes "Dunavat", Gjirokastër, por edhe një shteg...

FOTO/ “Open Cinema” kthen Gjirokastrën në qytetin e kinemasë botërore

TIRANË,1 gusht /ATSH/ - Pas një mungesë më shumë se 30 vjeçare, në qytetin e Gjirokastrës është rihapur kinemaja. Kësaj here, është kinema verore,...

Gjirokastra, bukuria dhe pasuria shqiptare e UNESCO-s

TIRANË, 28 korrik /ATSH/ - Ta quash vetëm të bukur Gjirokastrën nuk është e drejtë, shkruan http://www.francescaonthetopoftheworld.it. Ky qytet në jug të Shqipërisë, i vendosur në...

FOTO/ Punësim real edhe në Gjirokastër, 420 vende të lira

TIRANË, 23 maj/ATSH/- Panairi i Punës, i cili po shndërrohet në traditë për qytetet e mëdha të vendit, u çel edhe në Gjirokastër. Sipërmarrje...

Qeveria 4.5 milionë euro investime në aparatura në spitalet e vendit

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1304031403064495/ TIRANË, 23 Maj/ATSH/.- Qeveria shqiptare po investon në spitalet rajonale 4.5 milionë euro në aparatura moderne të teknologjisë së lartë nga veriu në jug...

Gjirokastra zemra e jugut, pol i rëndësishëm turistik

TIRANË, 22 maj /A.ALLA ATSH/ - Ministria e Kulturës, Mirela Kumbaro mori pjesë në takimin me banorët e Tepelenës për prezantimin e projekteve për...

AKU konfiskon 84 kg mjaltë për mungesë dokumentacioni dhe tregtim të...

TIRANË, 22 Maj/ATSH/.- Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka konfiskuar në vendin e quajtur “Ujë i Ftohtë” Rruga Nacionale Tepelenë-Gjirokastër, produktin e pretenduar mjaltë, në...

Gjirokastra, qyteti i gurtë gati në pritje të turistëve

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155825433271523/ TIRANË, 22 maj/ATSH/- Në Gjirokastër ka përfunduar faza e parë e Rilindjes së Qafës së Pazarit që përfshiu restaurimin e thellë të 10 blloqeve,...

Në shtator nis faza e dytë e Rilindjes Urbane në Gjirokastër

TIRANË, 21 maj/ATSH-Maela Marini/ - Faza e dytë e punimeve në kuadër të programit të Rilindjes Urbane do të nisë në shtator pas përfundimit...

Çelet sezoni turistik në Gjirokastër

TIRANË, 10 maj/ATSH/ - Gjirokastra ka çelur sezonin e ri turistik. Me këtë rast qytetin e gurtë e ka vizituar Presidenti Ilir Meta, i cili...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA