Ballina Etiketimet Fondi Shqiptar i Zhvillimit

Etiketim: Fondi Shqiptar i Zhvillimit

Kontrollet e ekspertëve/ Kopshtet e qytetit të Durrësit të sigurtë për...

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ Grupet e inspektimet të përbërë nga ekspertë shqiptar dhe të huaj po bëjnë verifikimin në terren jo vetëm të banesave...

FOTO/ Vijon puna për 2 skemat e reja të ujësjellësit në...

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ Fondi Shqiptar i Zhvillimit bën me dije se po vijon puna për 2 skemat e reja të ujësjellësit në fshatrat...

FOTO – Tamara destinacion turistik/ Përfundon asfaltimi i rrugës Vermosh–Doganë

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ Rehabilitimi i qendrës së Tamarës, ka hyrë në fazë e dytë ku janë drejt përfundimit punimet për sistemimin e sheshit...

Pas tërmetit/ Rifillon puna për projektet e infrastrukturës, drejt përfundimit një...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ - Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit ka rinisur puna në kantieret e hapura për përmirësimin e infrastrukturës rrugore. Fondi Shqiptar...

VIDEO/Potencialet turistike dhe zhvillimi ekonomik/ Shqipëri, Itali e Mali i Zi...

TIRANË, 21 nëntor /ATSH A.ALLA/ - Fondi Shqiptar i Zhvillimit në kuadër të projektit trilateral (IPA CBC) Itali-Shqipëri-Mali Zi, organizoi sot eventin prezantues për...

FOTO/ Vijojnë punimet për qendrën e Fierit dhe për rehabilitimin e...

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ - Vijojnë punimet në qendër të qytetit të Fierit, si dhe për rehabilitimin e lumit Gjanica. Aktualisht në të dyja anët...

FOTO/ Rivitalizimi i sheshit qendror në Shirokë, përfundojnë 43% e punimeve

TIRANË, 19 shtator/ATSH/ Sheshi qendror i Shirokës është në fazën e shtrimit me pllaka, mozaikët e të cilit mbartin motive popullore. Shiroka e njohur si...

FOTO/ Investimi në sistemin e ujësjellësit, përfitojnë mbi 800 familje të...

TIRANË, 24 korrik /ATSH/ - Mbi 800 familje të 4 fshatrave në Mollaj të Korçës do të përfitojnë furnizim me ujë 24/24, me standarde...

FOTO/ Gjirokastër, restaurimi i Qafës së Pazarit po vijon me ritme...

TIRANË, 21 qershor /ATSH/ - Ndërtimi i rrjeteve të ujësjellësit, telefonisë e internetit, ndriçimit dhe kullimit të ujërave ishte pjesa më sfiduese e projektit...

Vijon puna për rikualifikimin urban të hapësirave te Shkëmbi i Kavajës

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/- Prej fillimit të tetorit vazhdon puna për rikonstruksionin e rrugëve të brendshme dhe rikualifikimin e hapësirave publike në zonën e plazhit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA