Ballina Etiketimet Fluturime

Etiketim: fluturime

VIDEO/WizzAir kryen fluturimin e parë nga Vjena drejt Tiranës, Keri: Objektiv...

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/- Kompania ajrore low cost WizzAir kreu sot fluturimin e parë nga Vjena drejt aeroportit ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë. Drejtori i Autoritetit...

Destinacionet e “Air Albania” rritet numri i udhëtarëve, 52019 me fluturimet...

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ Fluturimet charter në muajin shtator të këtij viti zotëruan 15% të tregut. Referuar të dhënave zyrtare të Autoritetit të Aviacionit Civil nga...

GJERMANI – Lufthansa në ditën e dytë të grevës, 1 500...

FRANKFURT, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Lufthansa është përballur me ditën e dytë të një greve të ekuipazhit, që ka detyruar kompaninë ajrore gjermane për...

SHBA – Uashingtoni ndërpret fluturimet drejt Kubës, përveç Havanës

UASHINGTON, 25 tetor /ATSH-AFP/ - Ministri amerikan i Transporteve njoftoi sot ndërprerjen, duke filluar nga 10 dhjetori, të fluturimeve të operuara nga kompanitë amerikane...

EGJIPT – Londra heq ndalimin e fluturimeve drejt Sharm-el-Sheik

KAJRO, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike hoqi sot ndalimin e fluturimeve direkte me destinacion Sharm el-Sheikh, në lindje të Egjiptit, vendosur pas një...

KILI – Kaos në transporte pas situatës së tensionuar politike

SANTIAGO, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Mijëra pasagjerë janë bllokuar sot, me fluturime të anuluara dhe të vonuara në aeroportin e Santiagos për shkak të...

SHBA – Anulohen mbi 1.300 fluturime për shkak të uraganit Dorian

UASHINGTON, 3 shtator /ATSH-AA/ - Për shkak të uraganit Dorian, i cili shkaktoi vdekjen e pesë personave dhe lëndimin e të paktën 21 të...

Greva në Itali, anulime e vonesa të fluturimeve edhe nga Rinasi...

TIRANË, 3 shtator /ATSH/ - Për pasagjerët që do fluturojnë drejt Italisë më datën 6 shtator do ketë anulime dhe vonesa të fluturimeve. Autoriteti i...

Fluks pasagjerësh në Rinas, 12% më shumë se qershori i kaluar

TIRANË, 9 gusht/ATSH/- Në aeroportin ndërkombëtar "Nënë Tereza"në Rinas fluksi i pasagjerëve gjatë qershorit të këtij viti ka një rritje prej 12% krahasuar me...

Fluturimet charter në sezonin turistik, rreth 50,571 pasagjerë vetëm në qershor

TIRANË, 9 gusht/ATSH/- Shqipëria e kthyer tashmë në një destinacion të preferuar për pushime po nxit tregun e udhëtimeve ajrore përmes çarterave me turistë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA