Ballina Etiketimet Floreta Luli Faber

Etiketim: Floreta Luli Faber

Mbi 50 qytetarë shqiptarë kanë humbur betejën me virusin në SHBA/...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ - Mbi 50 bashkëkombas shqiptarë nga Shqipëria, Kosova, Mali i zi dhe Maqedonia e Veriut kanë humbur betejën me virusin në...

Ambasada në SHBA: Të paktën 9 anëtarë të komunitetit shqiptar kanë...

TIRANË, 4 prill/ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, njoftoi sot se të paktën nëntë anëtarë të komuniteti shqiptarë në Nju-Jork...

Rivendosja e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA/ Ambasadorja Faber: Këtë vit anuluam ceremoninë,...

TIRANË, 15 mars/ATSH/ -Ambasadorja e Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Floreta Luli Faber ka përkujtuar sot rivendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë...

Shqiptarët pa viza në Guajana/ Nënshkruhet marrëveshja në SHBA mes dy...

TIRANË, 29 janar /ATSH/ -Qytetarët shqiptarë së shpejti do të mund të udhëtojnë pa viza në Guajana. Në Ambasadën e Shqipërisë në Uashington DC u...

Nis shpërndarja e librave në të gjitha shkollat shqipe në SHBA

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ - Me fillimin e vitit të ri shkollor ka nisur shpërndarja e librave shqip në të gjitha shkollat shqipe në...

Librat shqip shpërndahen edhe në shkollat shqipe në SHBA

TIRANË, 10 Shtator /ATSH/ -Librat shqip për shkollat shqipe në SHBA shpërndahen në Qendrën Kulturore Shqiptaro-Amerikane në Dallas. Qendra promovon kultivimin dhe ruajtjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA