Ballina Etiketimet Financat

Etiketim: Financat

Politika fiskale riorientim drejt konsolidimit fiskal/ Borxhi publik pritet të zbresë...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Pas një stimuli të lartë, të domosdoshëm dhe njëkohësisht të paevitueshëm gjatë vitit 2020 me qëllim amortizimin e goditjeve negative nga...

Arsimi profesional, mundësi reale punësimi/ Bursa në disa degë për të...

TIRANË, 12 gusht/ATSH/ Arsimi profesional është një mundësi reale punësimi dhe shkolla e mesme profesionale shtetërore “Charles Telford Erickson” në Golem është zgjedhja më...

Tabaku: 17 milionë euro më pak të ardhura nga TVSH

TIRANË, 6 maj /ATSH/ - Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar sot në lidhje me ekonominë e vendit duke theksuar se, shqiptarët...

Belinda Ikonomi emërohet zv.ministre e Financave dhe Ekonomisë

TIRANË, 27 mars /ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi në mbledhjen e sotme të emërojë në detyrën e zv.ministres së Ekonomisë dhe Financave, Belina Ikonomin,...

Treguesit fiskalë të 11-mujorit 2018, të ardhurat u rritën me 17...

TIRANË, 26 dhjetor/ATSH/ - Të ardhurat totale për periudhën janar-nëntor 2018, u realizuan në vlerën 407.4 miliardë lekë, me rritje 4,3% ose 17 miliardë lekë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA