Ballina Etiketimet Fëmijë

Etiketim: fëmijë

FOTO/ Kënd i ri lojërash për fëmijët e Tepelenës

TIRANË, 20 maj/ATSH/ - Fëmijët e qytetit të Tepelenës do të kenë së shpejti një hapësirë të re, ku mund të luajnë dhe argëtohen. Bashkia...

Çfarë programesh do të mësojnë fëmijët nga TUMO?

TIRANË, 16 maj/ATSH/-Fëmijët kryeqytetas do të kenë mundësi të zhvillojnë aftësitë e tyre në teknologji sikurse çdo fëmijë tjetër në çdo cep të botës. Falë...

“Fshati BE” zbret në Tiranë

TIRANË, 9 maj/ATSH/ - Si pjesë e aktiviteteve të "Javës së Europës", sheshi "Skënderbej" mirëpriti sot që nga mesdita "Fshatin BE", me kënde të...

SOFT NEWS – Emrat më të preferuar të gjermanëve? Marie dhe...

VAISBADEN, 3 maj /ATSH-DPA/ - Prindërit gjermanë kanë preferuar emrat Marie dhe Maximilian për foshnjet e tyre të lindura në vitin 2017, sipas një...

Procedura e regjistrimit të fëmijëve shqiptarë të lindur jashtë shtetit

TIRANË, 27 prill/ATSH/ - Të gjithë emigrantët shqiptarë që kanë lindur fëmijë gjatë kohës që kanë qenë jashtë vendit dhe u duhet tí regjistrojnë...

Foto/Nisin “Orët e Gjelbra” për fëmijët e kryeqytetit

TIRANË, 25 prill/ATSH/-Fëmijët e kryeqytetit çdo ditë e më shumë po rritem me dashurinë për natyrën, për t'u rritur si qytetarë të përgjegjshëm e gjithmonë...

30 raste shfrytëzuesish të fëmijëve janë kallëzuar penalisht

TIRANË, 12 prill/ATSH/-Rreth 208 fëmijë që ishin në situate rruge, për herë të parë u regjistruan në shkollë gjatë 2017 ndërsa 30 raste shfrytëzuesish...

Shfaqja e parë muzikore në versionin shqiptar

TIRANË, 10 prill/ATSH/- Në një mënyrë krejt të veçantë, fëmijët e kryeqytetit zgjodhën të tregojnë se nuk dinë vetëm të lundrojnë në botën e...

VJENË – Austria kërkon ndalimin e burkës në kopshte dhe shkollat...

VJENË, 4 prill /ATSH-AFP/ - Qeveria austriake e konservatorit, Sebastian Kurz, aleat i ekstremit të djathtë, FPO theksoi sot se po përgatiste një ligj...

Fëmijët me aftësi të veçanta, mbështetje për integrimin e tyre

TIRANË, 27 Mars/ATSH/.- Gloria ka pasion baletin, Amelia realizon punime të mrekullueshme, ndërsa nga duart e Besit dhe Andit shijon kafen më të mirë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA