Ballina Etiketimet Fajon

Etiketim: Fajon

SERBI – BE: Opozita ta zhvillojë dialogun në parlament, jo në...

BEOGRAD, 1 nëntor /ATSH-ANSA/ - Kritika të forta në drejtim të vendimit të opozitës serbe, që bojkotuar punën e parlamentit dhe zgjedhjet e planifikuara...

Eurodeputetja Fajon: Macron të marrë përgjegjësinë për situatën në rajon

TIRANË, 23 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ - Eurodeputetja sllovene Tanja Fajon, deklaroi sot në seancën plenare të Parlamentit Europian ku po diskutohet hapja e negociatave...

Negociatat/ Fajon: BE është marrë peng nga Franca, vazhdon të minojë...

TIRANË, 17 tetor /ATSH/ Europdeputetja Tanja Fajon është shprehur sot se Bashkimi Europian është marrë peng nga Franca që nuk kupton dhe vazhdon të...

SLLOVENI – Kryeministri Sarec kryeson sondazhet zgjedhore

LUBJANË, 25 qershor /ATSH-DPA/ - Në Slloveni, partia e kryeministrit Marjan Sarec, LMS,  rezulton e preferuara e  votuesve me 16,6%. Ajo gjendet një pikë e...

Fajon: Të hapen pa vonesa negociatat me Shqipërinë

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ - Këshilli Europian duhet të respektojë angazhimin e marrë prej saj dhe duhet të hapë pa vonesa negociatat me Shqipërinë dhe...

BEOGRAD- Fajon: Situata në Serbi e përkeqësuar

BEOGRAD, 5 nëntor /ATSH-ANSA/ - Situata e përgjithshme në Serbi është përkeqësuar ndjeshëm përgjatë dy viteve të fundit, si në aspektin e reformave për...

Veseli-Fajon: Jemi në prag të vendimit të madh për liberalizimin e...

PRISHTINË, 13 qershor/ATSH/ - Raportuesja për liberalizimin e vizave për Kosovën, Tanja Fajon shprehu sot besimin se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA