Ballina Etiketimet EPIDEMIOLOGE

Etiketim: EPIDEMIOLOGE

Forcimi i kapaciteteve për përballimin e COVID-19, Manastirliu: Shtohen 300 punonjës...

-Dyfishohet numri i epidemiologëve në terren. Vatrat kryesore, nga festat, ceremonitë mortore dhe ditëlindjet- TIRANË, 1 Gusht/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu,...

125 fëmijë të prekur nga COVID-19/ Dervishi: Vetëm foshnja 2-muajshe e...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Marjeta Dervishi, epidemiologe pranë Institutit të Shëndetit Publik tha për një nga mediet e vendit se foshnja 2-muajshe dhe nëna e...

Lehtësimi i masave rrit ekspozimin, Manastirliu: Shtim i vigjilencës në çdo...

TIRANË,  3 maj/ATSH/ Çdo ditë epidemiologët vijojnë të jenë në terren për të gjurmuar, identifikuar dhe izoluar në kohë çdo rast të dyshuar. Ministrja e...

Epidemiologia shqiptare nga SHBA: Hapja e shteteve, njerëzit duhet të respektojnë...

TIRANË, 25 prill/ATSH/ Epidemiologia shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Erta Cenko deklaroi se janë 5 vaksina të cilat janë miratuar për t'u...

FOTO/ Vlorë, epidemiologët vijojnë punën për gjurmimin e rasteve të dyshuar...

TIRANË, 23 prill/ATSH/ Epidemiologët në qytetin e Vlorës vijojnë punën për gjurmimin e rasteve me shenja të dyshimta për koronavirus. Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor...

FOTO/ Epidemiologët nga veriu në jug, angazhim maksimal për gjurmimin e...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, falënderoi sot epidemiologët në të gjithë vendin për punën shembullore për gjurmimin e...

9 grupe 24 orë në terren/ Manastirliu vlerëson punën e epidemiologëve:...

TIRANË, 15 prill/ATSH/ “Të dhënat që vijnë nga terreni tregojnë se situata është e qëndrueshme, ndërsa vijon puna pa u ndalur me epidemiologët dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA