Ballina Etiketimet Emigrate

Etiketim: emigrate

MILANO – Salvini: Asnjë anije e paligjshme nuk do të prekë Italinë

MILANO, 29 qershor /ATSH-ANSA/ – Qendrat e vetme që jemi duke hapur janë ato për riatdhesim, të paktën një në çdo rajon dhe ne...

LIBI – Shpëtohen në det 301 migrantë, përfshirë 46 fëmijë

TRIPOLI, 21 qershor /ATSH-ANSA/ - Një grup prej 301 migrantësh afrikanë, përfshirë 46 fëmijë, janë shpëtuar nga rojat bregdetare libiane, në bordin e dy...

BRUKSEL – Tajani: Të mbrosh ata që i largohen luftës, vlerë...

BRUKSEL, 20 qershor /ATSH-ANSA/ - Të mbrosh ata që ikin nga lufta dhe persekutimi është një vlerë themelore dhe ne duhet t’i ndalojmë trafikantët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA