Ballina Etiketimet Eksod

Etiketim: eksod

Di Maio: Europa nuk mund ta quajë veten vërtet të bashkuar...

TIRANË, 6 mars/ATSH/  Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio theksoi sot se "Europa nuk mund ta quajë veten vërtet të bashkuar nëse...

30 vjet nga eksodi drejt Italisë/ Rama viziton ekspozitën në Bari:...

TIRANË, 5 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në Bari, Itali, në çeljen e një ekspozite të organizuar në përkujtim të eksodit të...

Meta kujton eksodin e 8 gushtit 1991 drejt Italisë: Koha për...

TIRANË, 8 gusht/ATSH/ Presidenti Ilir Meta kujtoi sot eksodin e 8 gushtit 1991 me anijen "Vlora" drejt brigjeve të Italisë, ndërsa u shpreh se...

30 vjet nga eksodi historik i shqiptarëve, një kohë për të...

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama përkujtoi sot eksodin historik të shqiptarëve pas rënies së regjimit komunist. Në videon e publikuar nga Kryeministri Rama shfaqen...

21-vjetori i eksodit nga Kosova/ Meta: Mirënjohje për kontributin historik të...

TIRANË, 16 prill/ATSH/ Sot në Ditën e Eksodit Shqiptar, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përkujtuar vuajtjet, dhimbjet dhe sakrificat sublime të mbi 1...

“Dita e Eksodit”/ 21-vjetori i shpërnguljes masive të shqiptarëve të Kosovës

PRISHTINË, 16 /ATSH/ Sot mbushen 21 vjet nga eksodi i shqiptarëve të Kosovës, kur gjatë luftës 1998-1999, rreth një milion shqiptarë u detyruan nga forcat...

FOTO/ 29 vite nga eksodi masiv i shqiptarëve drejt Italisë

TIRANË, 5 mars /ATSH/ Qyteti bregdetar i Durrësit, por jo vetëm, nuk mund ta harrojë javën e parë të marsit të 29 viteve më...

BERLIN – Merkel: Bizneset drejt largimit për shkak të mungesës së...

BERLIN, 14 dhjetor /ATSH-DPA/ - Gjermania po përballet me rrezikun e largimit të bizneseve për shkak të mungesës së punëtorëve të kualifikuar, deklaroi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA