Ballina Etiketimet Djokovic

Etiketim: Djokovic

Gjokoviçit i anulohet viza për shkak të kërcënimit të shëndetit publik

MELBURN, 14 janar /ATSH-DPA/ - Viza e kampionit botëror të tenisit, Novak Gjokoviç për në Australi u anulua "për arsye shëndetësore'' dhe me arsyetimin...

Gjokoviç fiton apelin kundër anulimit të vizës australiane

MELBURN, 10 janar /ATSH-DPA/ - Tenisti numër një i botës, Novak Gjokovç fitoi apelimin ndaj një vendimi të gjykatës për refuzimin e vizës në...

Djokoviç rikonfirmohet si mbreti botëror i tenisit

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Në renditjen më të re të federatës së tenistëve profesionstë ATP, e cila bazohet në rezultatet e 52 javëve të fundit,...

TENIS – Wimbledon: Nadal eliminohet, Federer në finale kundër Djokovic

LONDËR, 12 korrik /ATSH-ANSA/ - Do të jetë Roger Federer që do të përballet me kampionin në fuqi Novak Djokovic në finalen e turneut...

TENIS – Gjokoviç fiton një finale historike përballë Federer

SINSINATI (SHBA), 20 gusht /ATSH-AFP/ - Ish-numri 1 botëror, Novak Gjokoviç fitoi për herë të parë në karrierën e tij turneun “Masters 1000” në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA