Ballina Etiketimet DEFENDER 21

Etiketim: DEFENDER 21

Ndihmoi në drejtimin e anijes në “Defender ’21″/ Kontributi i lejtnantit...

TIRANË, 30 maj/ATSH/ Lejtnant Eldi Ormeni i Forcës Detare, oficer ekzekutiv dhe oficer ndërlidhje (LNO), krenohet shumë me punën e tij e cila bashkon...

Garda Kombëtare e Floridës, dhurata për fëmijët e shkollës “Halit Coka”/...

  TIRANË, 20 maj/ATSH-Arbi Fortuzi/ Rreth 100 çanta shkollore, 12 topa volejbolli, basketbolli dhe futbolli ishin dhuratat e efektivëve të ekipit të 53-të luftarak të...

Nga Shqipëria dhe Kosova, dy pilotet ushtarake që bashkojnë SHBA dhe...

TIRANË, 25 maj/ATSH/ Valdete Mehanja dhe Armela Murati janë dy pilotet që duket i kanë dhënë kuptimin e vërtetë qëlllimit të stërvitjes më të...

“Do jemi krah për krah jush”/ Kim: Amerika ka një aleate...

TIRANË, 23 maj /ATSH/ Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, ka theksuar nga sheshi "Nënë Tereza", se "Defender 21" hap një rrugë të vërtetë...

FOTOGALERI- “Defender 21″/ Stërvitja e përbashkët shqiptaro-amerikane nga zbulimi, dezinfektimi dhe...

TIRANË 22 maj/ATSH/- Forcat e Armatosura të Shqipërisë në bashkëpunim me Forcat Ushtarake të SHBA-së demonstruan në Shtabin e Komandës së Forcës Tokësore në...

Shqipëri-Kosovë intensifikojnë bashkëpunimin në fushën e mbrojtjes, Peleshi: Ballkani në NATO,...

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Shqipëria dhe Kosova intensifikojnë më tej bashkëpunimin në fushën e mbrojtjes. Ministri Niko Peleshi dhe homologu i tij, Armend Mehaj nënshkruan...

FOTOGALERI-“Defender 21”, nis në Durrës stërvitja më e madhe ushtarake në...

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Në Portin e Durrësit nisi sot stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së...

“Defender 21″/ Peleshi: Vijon zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane në...

Nga porti i Durrësit ku vazhdon me ritëm zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane. Gati për të celur stërvitjen e përbashkët më të madhe,...

Stërvitja më e madhe ushtarake “Defender 21”, nga 4 maj deri...

TIRANË, 1 maj/ATSH/- Stërvitja ushtarake, e organizuar nga ushtria amerikane në Evropë dhe Afrikë, ku do të marrin pjesë rreth 28 mijë trupa nga...

Stërvitja ushtarake “Defender 2021″/ Kim: Deri nesër do të ketë më...

TIRANË, 25 prill/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim u shpreh sot se, deri të hënën do të ketë më shumë se 800...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA