Ballina Etiketimet David Sassoli

Etiketim: David Sassoli

COVID-19/ Sassoli: Ballkani Perëndimor do të përfshihet në mekanizmat reagues të BE-së

TIRANË, 3 prill/ATSH/  - “Ballkani Perëndimor, do përfshihet në mekanizmat  reagues të BE”, është shprehur sot pPresidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli në një...

Hapja e negociatave/ Sassoli: Lajme të mira në kohë të vështira

TIRANË, 24 mars/ATSH/ “Lajme të mira në kohë të vështira”, i cilësoi Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, vendimin e ministrave të Çështjeve Europiane...

“Shqipëria shembull edhe për të tjerët”/Sassoli në Kuvend: Shtyrja e negociatave...

TIRANË, 3 shkurt /ATSH-Gjergji Mima/ -“Dialogu mes mazhorancës dhe opozitës për reformën zgjedhore është një gjest politik domethënës”, deklaroi sot Presidenti i Parlamentit Europian,...

“Franca nuk do të bllokojë negociatat”/ Sassoli: E kemi lexuar me...

TIRANË, 3 shkurt /ATSH-Gjergji Mima/ -Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli deklaroi sot se e ka lexuar me kënaqësi deklaratën e bërë nga  Clement...

“Paketa Anti KÇK me frymë italiane”/ Sassoli: Masë shumë e rëndësishme,...

TIRANË, 3 shkurt /ATSH-Gjergji Mima/ “Reforma e ndërmarrë nga qeveria shqiptare kundër krimit të organizuar dhe pasurive të paligjshme është shumë e rëndësishme”, u...

“Shqipëria dhe BE kanë të ardhmen e përbashkët”/ Sassoli: I bindur...

TIRANË, 3 shkurt /ATSH-Gjergji Mima/ “Ndodhi një ngadalësim përpara fundit të vitit, por procesi i anëtarësimit duhet të fillojë”, u shpreh sot Presidenti i...

PE, KE dhe shumica e vendeve anëtare të BE pro hapjes...

TIRANË, 3 shkurt /ATSH/ -Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli me anë të një reagimi në rrjetet sociale është shprehur se ka ardhur në...

Presidenti i PE-së, Sassoli: T’i japim një shtysë të re procesit...

TIRANË, 28 janar /ATSH/ - “Urgjentisht duhet t'i japim një shtysë të re procesit të zgjerimit, duke dhënë rezultate konkrete”, deklaroi sot Presidenti i...

Sassoli: PE mbështetje Shqipërisë, bisedimet për anëtarësim duhet të nisin shpejt

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ “Për Parlamentin Europian procesi i bisedimeve të anëtarësimit duhet të nisë shpejt”, ka deklaruar Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli...

Tërmeti në Shqipëri, Presidenti i PE: Europa është me ju

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ -Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, ka reaguar për situatën e rëndë në Shqipëri, pas tërmetit të rënë mëngjesin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA