Ballina Etiketimet Biblioteka dixhitale

Etiketim: biblioteka dixhitale

Pakti për Universitetin/ 40 mijë studentë akses në Bibliotekën Dixhitale

TIRANË, 9 prill/ATSH/ - Deri sot rreth 40 mijë studentë kanë marrë aksesin në Bibliotekën Dixhitale, e krijuar në kuadër të Paktit për Universitetit,...

Biblioteka dixhitale rrit cilësinë dhe redukton kostot e kërkimit shkencor

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Studentët dhe pedagogët tashmë do të kenë mundësi të shfletojnë online artikuj shkencorë, ku në Bibliotekën Dixhitale tashmë mund të gjejnë mbi...

Bibliotekat dixhitale, projekti konkret në Paktin për Universitetin

TIRANË, 19 janar/ ATSH/ - Qeveria ka hapur perspektivën për ngritjen e bibliotekave elektronike në universitete, duke vendosur që Ministria e Arsimit të akordojë...

Bibliotekë dixhitale në Universitete dhe kurse të anglishtes falas për studentët

TIRANE, 21 nëntor/ATSH/- Fondet për institucionet publike të Arsimit të Lartë parashikojnë në buxhetin e 2019 një shumë më të madhe se sa në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA