Ballina Etiketimet Besim Zekthi

Etiketim: Besim Zekthi

Meta bën homazhe dhe nderon simbolin e valles shqiptare, Besim Zekthi

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot homazhe në Muzeun Historik Kombëtar për ndarjen nga jeta të artistit të shquar, valltarit...

Ndahet nga jeta Besim Zekthi, kërcimtari legjendar që i dha zë...

TIRANË, 28 qershor /ATSH/- Besim Zekthi, mjeshtri i valleve popullore, është ndarë sot nga jeta në moshën 84-vjeçare. Kryeministri Edi Rama shprehu ngushëllimet e tij...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA