Ballina Etiketimet Backstop

Etiketim: backstop

BM – Johnson hedh poshtë propozimet për kufirin me Irlandën

LONDËR, 1 tetor /ATSH-DPA/ - Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson hodhi poshtë raportet që pretendojnë se i ka dërguar Brukselit propozime të reja në...

FISHË TEKNIKE – Çfarë është backstop?

LONDËR, 9 shtator /ATSH-AFP/ - ''Rrjetë sigurie'' ose ''backstop'' supozohet të shmangë rivendosjen e kufirit fizik mes Irlandës dhe Irlandës së Veriut. Është dispozitë...

BM – Hammond: Dalja pa marrëveshje nga BE një fatkeqësi reciproke

LONDËR, 20 shkurt /ATSH-ANSA/ - Një Brexit pa marrëveshje do të ishte një fatkeqësi reciproke për Britaninë e Madhe dhe Bashkimin Europian, deklaroi kancelari britanik...

LONDËR – Johnson: I sigurt që BE do të na japë...

LONDËR, 28 janar /ATSH-ANSA/ - Nëse kryeministrja britanike, Theresa May do të arrijë me BE-në një klauzolë lirie për problemin e ''backstop''-it do të...

BM – Londra: Plani B i May si Plani A por...

LONDËR, 21 janar /ATSH-ANSA/- Nuk ka tolerim ndaj kundërshtimeve për një Brexit më të butë, por ringjallje të planit fillestar me angazhimin për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA