Ballina Etiketimet AZHBR

Etiketim: AZHBR

Programi i mbështetjes për bujqësinë 2019, fermerët interes në rritje për...

TIRANË, 2 maj /ATSH/- Fermerët në të gjithë vendin po rrisin interesin për të aplikuar në Programin e mbështetjes për bujqësinë 2019, falë procedurave...

450 milionë lekë në 800 projekte për bimët medicinale

TIRANË, 26 prill/ATSH/-  AZHBR ka mbështetur sektorin e bimëve medicinale me 450 milionë lekë të reja fonde për 800 projekte. Drejtoresha e AZHBR-së, Frida Krifca,...

Elbasan/ 600 fermerë përfituan nga skemat lehtësuese të AZHBR-së në 2018-ën

TIRANË, 21 prill/ATSH/  Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla zhvilloi një takim sot me fermerët e Elbasanit lidhur me aplikimet për...

Mal i Zi/ AZHBR në seminarin e KE-së për thirrjet e...

TIRANË, 10 prill /ATSH/- Implementimi i praktikave më të mira europiane, në thirrjet për aplikimet e fermerëve, në fondet e programit IPARD II, janë...

Pakti për Universitetin/ Dy studentë ekselentë, nga praktika tek punësimi në...

TIRANË, 8 prill /ATSH/ - AZHBR ka pasur dy praktikantë në programin kombëtar të cilët janë punësuar në Departamentin e Autorizimit të Pagesave në...

314 fermerë aplikuan në programin IPARD II, AZHBR fillon shqyrtimin e...

TIRANË, 5 mars /ATSH/ - Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural, ka nisur shqyrtimin e dosjeve për 314 fermerë dhe agrobiznese të cilët kanë...

Brukseli vlerëson zbatimin e programit IPARD në Shqipëri

TIRANË, 8 shkurt /ATSH/ Misioni auditues i Drejtorisë së Përgjithshme për Bujqësinë në Bruksel vlerëson procesin e ndjekur nga Agjencia Zhvillimit Bujqësor e Rural...

20 milionë euro për mbështetjen e fermerëve në bujqësi e agroturizëm

TIRANË, 2 shkurt /ATSH/- Qeveria është drejt disbursimit të plotë të fondit prej 20 milionë euro që financon fermerët në 54 masa mbështetëse për...

IPARD II/ Mbyllen aplikimet për fazën e parë, nis shqyrtimi i...

TIRANË, 30 janar /ATSH/ - Janë mbyllur sot aplikimet për të përfituar nga thirrja e parë e programit IPARD II, me vlerë 50.3 milionë...

Programin IPARD II, AZHBR apel fermerëve për aplikim

TIRANË, 24 janar /ATSH/ - Në programin IPARD II, që mbështet sektorin e bujqësisë, fermerët, agropërpunuesit dhe bizneset mund të aplikojnë me projekte startup-i,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA