Ballina Etiketimet Autoriteti Kombëtar i Ushqimit

Etiketim: Autoriteti Kombëtar i Ushqimit

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, 1850 kontrolle gjatë një jave

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ - Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kontrolluar 395 pika grumbullimi të ndihmave ushqimore në zonën e Tiranës, Vorës, Kamzës, Durrësit,...

FOTO/ AKU vijon kontrollet për sigurinë ushqimore në njësitë e akomodimit...

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Vijon kontrolli dhe monitorimi i të gjitha pikave të grumbullimit të produkteve ushqimore, resorteve apo hoteleve ku janë strehuar personat e...

Siguria ushqimore, AKU në një javë 1954 inspektime dhe 21 gjoba...

TIRANË, 7 korrik /ATSH/ - Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar kontrolle në gjithë vendin për garantimin e mbarëvajtjes së sezonit turistik. Autoriteti Kombëtar i...

Siguria ushqimore, AKU bllokon vezë pa etiketim, gjobit me 6.9 milionë...

TIRANË, 22 qershor /ATSH/ - Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet për mbarëvajtjen e sezonit turistik 2019, pavarësisht temperaturave të larta. Nga inspektimet e...

AKU gjobit tre subjekte me më shumë se 4 milionë lekë

TIRANË, 19 qershor /ATSH/- Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka gjobitur një subjekt me aktivitet “Njësi e prodhimit dhe përpunimit të produktit akullore”, në...

AKU bllokon mbi 193 kg produkte të skaduara dhe gjobit subjektin...

TIRANË, 24 maj /ATSH/ - Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) ka bllokuar rreth 193,2 kg ushqime të skaduara në njësitë tregtare në Laknas dhe...

Ushqime të skaduara, AKU bllokon produktet dhe gjobit biznesin

TIRANË, 21 maj /ATSH/- Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) vijon kontrollet tek operatorët e biznesit që tregtojnë produkte ushqimore, në kuadër të zbatimit të...

Kontrolle për sigurinë ushqimore, bllokohen 42 krerë viça dhe 24 tonë...

TIRANË, 18 maj /ATSH/ - Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, njëkohësisht me intensifikimin e kontrolleve në terren, vijon të kontrollojë me rigorozitet çdo ngarkesë me...

FOTO/ Produktet jashtë afateve, AKU gjobë 1.5 mln lekë rrjetit të...

TIRANË, 16 maj /ATSH/ - Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon punën për kontrollin zyrtar të përmbushjes së kërkesave ligjore për sigurinë ushqimore nga ana...

Siguria ushqimore, AKU: 1820 kontrolle në një javë, 195 masa administrative

TIRANË, 14 maj /ATSH/ - Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) gjatë javës që shkoi, në kuadër të përmbushjes së misionit të tij për mbrojtjen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA