Ballina Etiketimet Ansambel

Etiketim: ansambel

FOTO/ Ansambli “Mati” fitues i çmimit të parë në festivalin “OPOJA...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Ansambli "Mati" u nderua me çmimin e parë në edicionin e dytë të festivalit mbarëkombëtar folkloriko-burimor "OPOJA Vallëzon", të zhvilluar në...

SHKUP – Themelohet Ansambli i Këngëve dhe Valleve Shqipe në Republikën...

SHKUP, 7 mars /ATSH-MIA/ - Qeveria e Republikës së Maqedonisë në mbledhjen e saj të 57-të mori vendimin për themelimin e Ansamblit të Këngëve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA