Ballina Etiketimet Alitalia

Etiketim: alitalia

ITALI – Pas 74 vitesh ”Alitalia” në udhëtimin e fundit në...

ROMË, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Sot mbaron një kapitull në historinë e aviacionit italian, ku kompania ''Alitalia'' do të bëjë fluturimin e fundit të...

Roma dhe Brukseli në etapë të rëndësishme për Alitalia-n

ROMË, 27 maj /ATSH-AFP/ - Qeveria italiane deklaroi sot se kishte kaluar një etapë të rëndësishme në negociatat me Komisionin Europian në kuadër të...

ITALI – KE miraton më shumë ndihmë shtetërore për “Alitalia”-n

ROMË, 29 dhjetor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian lejoi sot qeverinë italiane të mbështesë linjën ajrore “Alitalia” edhe me 73 milionë euro të tjera, në...

BRUKSEL – KE miraton grantin 200 milionë euro për “Alitalia”-n

BRUKSEL, 4 shtator /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian dha sot miratimin për një grant me vlerë 200 milionë euro (236 milion dollarë) nga shteti italian...

ITALI – Patuanelli: Të ardhurat e “Alitalia”-s ranë me 55 %...

ROMË, 23 qershor /ATSH-DPA/ - Kompania ajrore "Alitalia" ka humbur më shumë se gjysmën e të ardhurave të saj këtë vit, për shkak të...

ITALI – Qeveria finalizon paketën e fundit ndihmëse për “Alitalia”-n

ROMË, 18 qershor /ATSH-DPA/ - Qeveria italiane finalizoi sot paketën e fundit të shtetërore për kompaninë "Alitalia", linja ajrore vendase, prej vitesh shkaktare humbjesh...

ITALI – ”Alitalia” rifillon fluturimet me Shqipërinë

ROMË, 17 qershor /ATSH/ - Kompania ajrore italiane "Alitalia" njoftoi sot rifillimin e fluturimeve mes Italisë dhe Shqipërisë duke nisur nga 1 korriku dhe...

ITALI – Patuanelli pjesërisht optimist për “Alitalia”-n

ROMË, 20 nëntor /ATSH-DPA/ Ministri italian i Zhvillimit Ekonomik deklaroi se ishte pjesërisht optimist për të ardhmen e linjës ajrore “Alitalia”, që është gati...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA