Ballina Etiketimet Akuarel

Etiketim: akuarel

FOTO/ Tirana mirëpret Festivalin Ndërkombëtar të Akuarelit, artistë nga Shqipëria dhe...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Në Tiranë u çel Edicioni III i Festivalit Ndërkombëtar të Akuarelit, ku artistë nga Shqipëria dhe vende të ndryshme të botës...

FOTO/100 artistë ndërkombëtarë në ekspozitën “Vetëpeizazh” në galerinë e Durrësit

TIRANË, 4 Nëntor/ATSH/- Rreth 100 artistë ndërkombëtarë kanë ekspozuar punimet e tyre në teknikën e akuarelit në ekspozitën "Vetëpeizazh", të çelur fundjavën që lamë...

Artistët e huaj prezantojnë artin e akuarelit në Shqipëri

TIRANË, 27 maj /ATSH/ - Artistë të huaj dhe shqiptarë u bën bashkë dhe këtë vit në ekspozitën e akuarelit. Në galerinë FAB ekspozita...

Mjeshtrat e mëdhenj botëror të akuarelit ekspozitë dhe demonstrime në Tiranë

TIRANE, 19 Maj/ATSH/ - Shqipëria bëhet mikpritësja e eventit më të madh të akuarelit, ku artistë të njohur nga e gjithë bota do të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA