Ballina Etiketimet ’30

Etiketim: ’30

BM – Spitalet në alarm, një i shtruar çdo 30 sekonda

LONDËR, 18 janar /ATSH-ANSA/ - Çdo 30 sekonda, në Britaninë e Madhe një pacient shtrohet në spital, deklaroi shefi i NHS (Shërbimi Shëndetësor Britanik),...

Më 30 korrik votojmë hapjen e listave dhe koalicionet

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ “Më 30 korrik ne do të votojmë atë që kemi rënë dakord. Listat do të hapen dhe koalicionet do të ndërtohen...

Ndërron jetë 52-vjeçari nga Kruja, shkon në 30 numri i viktimave...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë një 52-vjeçar nga Kruja me iniciale S. B i cili ka qëndruar për 8 ditë...

MAKINA – Mercedesi i ”adrenalinës” mbush 30 vjeç

BERLIN, 13 mars /ATSH-ANSA/ - Ditëlindja e 30-të për Mercedes 190 E 2.5-16 Evolution II. Në vitin 1990, Mercedes-Benz prezantoi sedanin sportiv me performancë të...

BM – Partia ”Brexit” rritet në prag të zgjedhjeve europiane

LONDËR, 3 maj /ATSH-ANSA/- Partia ''Brexit'' e liderit Nigel Farage vazhdon të rritet  përpara zgjedhjeve europiane të fundit të muajit, ku Britania e Madhe...

Shqipëria e viteve ’30 në sytë e një të huaji

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Shqipëria e viteve '30 vjen në dëshminë e një nënkoloneli të huaj, i cili e përshkruan si një vend piktoresk, ku...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA