AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/12/2021

NIKOZIA (Qipro) – Vizitë e papa Françeskut.

BOTA – Dita Ndërkombëtare për Heqjen e Skllavërisë.

SPANJË – Hyrja në fuqi e pezullimit të fluturimeve nga Afrika Jugore.

VJENË (Austri) – Takimi i ministrave të Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës dhe aleatëve të saj (OPEC+).

STOKHOLM (Suedi) – Takimi i ministrave të Jashtëm të 57 vendeve të OSBE-së.

STOKHOLM (Suedi) – Vizitë e ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov.

BERLIN (Gjermani) – Konferenca e fundit për shtyp e ministrit të Ekonomisë, Peter Altmaier para ndryshimit të qeverisë.

MILANO (Itali) – Ekspozita “Bota e Banksy”.

BERLIN (Gjermani) – Ceremonia e nderimit të kancelares Merkel nga forcat e armatosura.

EBA – 50 vjetori i krijimit të federatës së Emirateve të Bashkuara Arabe.

BRAZAVIL (Kongo) – Konferencë shtypi virtuale e OBSH-së në Afrikë mbi Covid-19./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.