GJENEVË- OBSH arrin marrëveshjen mbi pandemitë e ardhshme

GJENEVË, 1 dhjetor /ATSH-DPA/- Për t’u përgatitur më mirë për pandemitë e ardhshme, 194 vendet anëtare të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) duan të hartojnë një marrëveshje ndërkombëtare.

Ata e përfunduan atë me konsensus në fund të seancës së tyre speciale në Gjenevë.

Një grup pune do të fillojë konsultimet përpara 1 marsit 2022, por nuk do të prezantojë rezultatet përfundimtare deri në takimin vjetor të OBSH-së në 2024. /os/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.