Parashikimi i motit, e enjte 23 shtator 2021

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Për ditën e sotme vendi do të ndikohet nga mot me kthjellime e vranësira deri paradite. Në orët e para pas mesnatës shi i izoluar. Prej orëve të paradites mot i kthjellët.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1 deri 7 m/sek, dhe përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpejtësi deri në 10m/s. Valëzimi në dete i forcës 3 deri në 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/26 diell
Kukës 10/22 diell re
Lezhë 14/26 diell
Dibër 7/22 diell re
Durrës 16/28 diell
Tiranë 14/28 diell
Elbasan 14/29 diell re
Berat 12/29 diell
Vlorë 16/28 diell
Korcë 11/23 diell re
Gjirokastër 12/28 diell
Sarandë 15/27 diell
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.