AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/9/2021

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – Java e Nivelit të Lartë të Asamblesë së Përgjithshme Vjetore të OKB-së.

BOTA – Dita Botërore e Sëmundjes së Alzheimerit.

BOTA – Dita Ndërkombëtare e Paqes.

OKLAND (Zelanda e Re) – Heqja e disa kufizimeve antiCOVID-19.

BAZEL (Zvicër) – “Art Basel”, panairi ndërkombëtar i artit bashkëkohor.

VARSHAVË (Poloni) – Gjykata Kushtetuese vendos për vlefshmërinë e ligjit të BE-së në Poloni.

LION (Francë) – Përurimi i një sheshi në emër të aktivistes kurde Hevrin Khalaf.

BRUKSEL – Takimi i ministrave të Çështjeve Evropiane: marrëdhënia BE-BM pas Brexit, koordinimi i shteteve anëtare për masat kundër COVID-19.

UASHINGTON (SHBA) – Takimi i Komitetit të Politikës Monetare të FED./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.