Kategoria Superiore 2021/22, hidhet shorti në “Air Albania”

TIRANË, 30 korrik /ATSH/ Kategoria Superiore do të nisë më 11 shtator rrugëtimin e saj të 83-të. Këtë të premte, në stadiumin “Air Albania” u hodh edhe shorti i kësaj kategorie për edicionin 2021-2022, ku u përcaktua kalendari i plotë me të gjitha ndeshjet.

Të pranishëm në hedhjen e shortit ishin përfaqësues të klubeve të Kategorisë Superiore dhe mediave si edhe Sekretari i Përgjithshëm, Ilir Shulku, shefi i Sektorit të Garave në FSHF, Marjus Sulejmani, futbollistja e ekipit Kombëtar të femrave, Megi Doçi si dhe ish-futbollisti i Kombëtares, Agustin Kola.

Skuadrat kanë mësuar kundërshtarët e tyre për 36 javët e këtij edicioni, teksa që në javën e parë premtohen emocione.

JAVA 1

Tirana – Skënderbeu

Egnatia – Kukësi

Kastrioti – Dinamo

Laçi – Vllaznia

Teuta – Partizani

Java 2

Skënderbeu-Partizani

Vllaznia-Teuta

Dinamo-Laçi

Kukësi-Kastrioti

Tirana-Egnatia

Java 3

Egnatia-Skënderbeu

Kastrioti- Tirana

Laçi-Kukësi

Teuta-Dinamo

Partizani-Vllaznia

Java 4

Skënderbeu-Vllaznia

Dinamo – Partizani

Kukësi -Teuta

Tirana – Laçi

Egnatia- Kastrioti

Java 5

Kastrioti – Skënderbeu

Laçi – Egnatia

Teuta – Tirana

Partizani – Kukësi

Vllaznia – Dinamo

Java 6

Skënderbeu – Dinamo

Kukësi -Vllaznia

Tirana – Partizani

Egnatia – Teuta

Kastrioti – Laçi

Java 7

Laçi – Skënderbeu

Teuta – Kastrioti

Partizani – Egnatia

Vllaznia -Tirana

Dinamo – Kukësi

Java 8

Skënderbeu – Kukësi

Tirana – Dinamo

Egnatia – Vllaznia

Kastrioti – Partizani

Laçi – Teuta

Java 9

Teuta – Skënderbeu

Partizani – Laçi

Vllaznia – Kastrioti

Dinamo – Egnatia

Kukësi – Tirana

/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.