AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/7/2021

BOTA – Dita Botërore e Parakalimit.

HAPËSIRË – Lidhja e modulit rus Nauka në ISS.

LONDËR (BM) – 40-vjetori i martesës së Princit Charles dhe Lady Diana-s.

ROMË (Itali) – Takimi i ministrave të Kulturës.

LONDËR (BM) – AstraZeneca: Rezultatet e gjysmës së vitit.

FRANKFURT (Gjermani) – BQE: botimi i raportit për rishikimin strategjik (7-8 korrik)

NJU-JORK (SHBA) – Basketboll: Shorti NBA 2021.

LE MANS (Francë) – 100-vjetori i krijimit të Grand Prix të automobilave francezë.

TOKIO (Japoni) – LO, gjimnastikë artistike.

TOKIO (Japoni) – LO, not: Finalja e 100 metrave stil i lirë për meshkuj.

TOKIO (Japoni) – LO, not: Finalet e stafetave të stilit të lirë 4x200m.

TOKYO (Japoni) – LO, pingpong./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.