Kosovë/ 107.551 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë antikovid

PRISHTINË, 25 korrik/ATSH/ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 356.771 doza të vaksinës antikovid.

Deri më sot 107.551 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.590.

Në total numri i rasteve aktive është 137.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.932 doza të vaksinës kundër COVID-19. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.