EURO 2020 – Belgjika në 1/16 pas fitores 2-0 kundër Finlandës

SHËN PETËRBURG, 21 qershor /ATSH/ – Belgjika kaloi në 1/16 pas fitores 2-0 kundër Finlandës, në stadiumin e Shën Petërburgut, sipas pamjeve televizive.

Ndeshja, e gjykuar nga gjermani Brych, ishte e vlefshme për Grupin B.

Për belgët shënuan Hradecky (autogol 74’) dhe Lukaku (81’)./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.