Rindërtimi/ Lagje e re moderne për familjet e dëmtuara nga tërmeti në Ishëm

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Një lagje e re moderne për familjet e dëmtuara nga tërmeti do të ndërtohet në Ishëm të Durrësit.

Kryetarja e bashkisë Durrës, Emiriana Sako inspektoi sot punimet në zonën e Ishmit ku do të ndërtohet lagjja e re.

Në këtë terren, shoqata “Rrënjë Shqiptare” do të ndërtojë 44 banesa, një bibliotekë dhe njësi të tjera shërbimi.

“Një lagje moderne për familjet e dëmtuara nga tërmeti që do të jetojnë në shtëpi të reja dhe shumë më të sigurta se ato që kanë patur”, tha Sako.

/m.m/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.