EURO 2020 – Elefanti ”fallxhor” nxjerr fitimtare Francën në ndeshjen kundër Gjermanisë

HAMBURG, 14 qershor /ATSH-DPA/ – Një elefant “fallxhor” në një kopsht zoologjik në Hamburg ka vendosur që Franca do të mundë Gjermaninë në ndeshjen e parë të Kampionatit Europian.

Turnetë e mëdha të futbollit shpesh tërheqin ”fallxhorë të supozuar” të kafshëve me shkallë të ndryshme suksesi.

Yashoda elefanti, 42 vjeç, tërhoqi flamurin francez në vend të atij gjerman nga një kuti në kopshtin zoologjik ”Hagenbeck”.

Elefanti tundi flamurin në ajër dhe mori një ananas si shpërblim.

Franca është kampione e botës dhe do të përballet me Gjermaninë në Mynih.

Portugalia dhe Hungaria janë gjithashtu në Grupin F. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.