FUTBOLL – Drejt fikjes shpresat për titull te Barcelona

BARCELONË, 12 maj /ATSH-DPA/ – Barcelona humbi epërsinë e saj në një barazim 3-3 me Levanten, e cila dëmtoi rëndë përpjekjen e tyre për titull në La Liga.

Katalanasit mund të kishin marrë epërsinë përkohësisht, por tani kanë 76 pikë në 36 ndeshje, një pikë prapa Atletico Madrid, pasi kanë luajtur një ndeshje më shumë se skuadra e Diego Simeone.

Lionel Messi shënoi i pari në minutën e 26-të.

Pedri, i cili humbi dy raste, dyfishoi epërsinë e Barcelonës tetë minuta më vonë.

Sidoqoftë, Levante u kthye shpejt me dy gola nga Gonzalo Melero dhe Jose Morales.

Dembele i dha avantazhin skuadrës së Ronald Koeman në minutën e 64-të.

Sidoqoftë, Barcelona dështoi të ruajë epërsinë përsëri, me Sergio Leon që barazoi për skuadrën e tij. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.