Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 14 fluturime të konfirmuara për sot

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Tirana International Airport (TIA) konfirmoi 14 fluturime për të mërkurën, 12 maj 2021.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës u bën thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërkohë që thekson se maskat janë të detyrueshme.

Po ashtu, TIA njofton se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit e BE-së dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit sipas vendeve pritëse.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e mërkurë janë:⠀

Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim
Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim
Fly Dubai – Tiranë – Dubai dhe kthim
Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim
Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

/a.a/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.