FUTBOLL – Manchester City për herë të parë në finalen e Ligës së Kampionëve

BERLIN, 5 maj /ATSH-DPA/ – Manchester City është në finalen e parë të Ligës së Kampionëve, pas golit të Riyad Mahrez, i cili siguroi një fitore totale 4-1 ndaj Paris Saint-Germain.

Golat e Mahrez siguruan një fitore 2-0 pasi goditja e tij e lirë javën e kaluar e vendosi Cityn në një fitore 2-1 në Paris kundër finalistëve të mundur të sezonit të kaluar.

Angel Di Maria më vonë u përjashtua për një ndërhyrje të rëndë ndaj Fernandinho për t’i dhënë fund çdo shansi të vogël që PSG të rikthehej në lojë.

City mund të takojë rivalët e Premier League Chelsea ose fituesin e rekordit 13 herë të Real Madridit në finalen e Stambollit më 29 maj.

Gjysmëfinalja e dytë do të luhet sonte në Londër, pasi ndeshja e parë ka përfunduar 1-1. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.