COVID-19 – Veran: Të gjitha gjasat këtë verë për heqjen e maskave

PARIS, 4 maj /ATSH-ANSA/ – Ministri francez i Shëndetësisë, Olivier Véran deklaroi sot për fundin e mundshëm të detyrimit për të mbajtur maskë në ambientet publike duke e kushtëzuar atë me një mbulim të mjaftueshëm të vaksinimit të popullsisë franceze.

Véran, në një intervistë me Europe 1, theksoi se shpreson se ”detyrimi për të mbajtur një maskë do të hiqet në verë”.

“Unë nuk mundem të jap një datë sot, por unë mund të premtoj se do të relizojmë mundësinë për heqjen e maskave”, shtoi ai.

”Me shumë mundësi ajo ditë do jetë një ditë vere”, theksoi Veran. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.