SERBI – 2 864 të infektuar dhe 37 vdekur nga COVID-19

BEOGRAD, 21 prill /ATSH-TANJUG/ – Në 24 orët e fundit, 2 864 persona të tjerë u infektuan me COVID-19 në Serbi, nga 15 047 të testuar.

Gjithashtu, në vend u regjistruan edhe 37 pacientë nga COVID-19.

Aktualisht, në Serbi ka 6 388 të shtruar në spital, nga të cilët 228 janë të lidhur me një aparat respirator./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.